Zrní design shop
Katalog | Autoři | Zprávy | Kontakt
Pytlík

TASHIKO

O značce TASHIKO Název Tashiko vznikl spojením slov taška a sashiko.
Sashiko ("malé bodnutí") je druh tradičního japonského vyšívání, resp. prošívání, který se používá pro dekorativní či funkční vyztužení tkaniny a oblečení. Typické jsou geometrické a opakující se vzory.

Právě pro jednoduchost výšivky je tato technika přístupná i méně zručným, nebo těm, kterým klasické vyšívací postupy přijdou zdlouhavé. Na českém trhu neexistovaly předtištěné vzory, které by zjednodušily poněkud náročnější proces překreslování nebo rýsování vzorů na látku, tak vznikl nápad vytvářet předtištěné vzory. Konečná verze je kombinací autorské kresby a výšivky tvořící jedinečnou koláž, která je předtištěna na plátěné tašce a může tak být stále s Vámi. Z obyčejné tašky vznikne zajímavý originál.

    A název Tashiko byl na světě!


K výšívání jsem měla vztah spíše chladný, celý proces mi přišel zdlouhavý a náročný na vyšívací techniky. Proto jsem raději kreslila. Vše se změnilo objevem japonské vyšívací techniky Sashiko. Opakující se geometrické vzory a velmi jednoduchý způsob vyšívání mě nadchl, a tak jsem se stala praktikující vyšívačkou. Vytvořila jsem značku TASHIKO, která vám chce nabídnout zážitek tvorby a ujistit vás, že vyšívání není rozhodně přežitek, ale naopak může být zajímavé a obohacující.

Kontakt


Aktuální výrobky v katalogu

© 2010 Kulturní zařízení Valašského Meziříčí