Designový obchod Zrní
Katalog | Autoři | Zprávy | Kontakt
Pytlík

COGITO

Ruční výroba tašek z plsti Vlna jako přírodní materiál má nepřeberné množství jedinečných vlastností.

Jednoduché a praktické

kabelky, tašky a doplňky z plsti a usně.

Plsť Plst je vyrobena valchováním z ovčí vlny a viskozy a vzniklá textilie je mnohem hustší, soudržnější a těžší než samotná vlna. Vlna jako přírodní materiál obsahuje jako jednu ze složek lanolin. A proto plst z ní vyrobená špatně propouští tekutiny. Vlna má ale také schopnost absorbovat vlhkost až do 50 % své hmotnosti. Na dotek zůstává stále suchá a vsuchém prostředí rychle vysychá a současně uvolňuje teplo.

Před první použitím (dále pak v závislosti na používání) doporučujeme naše výrobky impregnovat prostředky na vlnu a plst. Při mírném zašpinění postupujte tzv. suchou cestou, tzn. použijte prací prostředek určený na vlnu obsahující lanolin. Rozřeďte jej v malém množství vody o teplotě cca 30 °C až se vytvoří pěna. Tou poté za pomoci měkké houbičky jemně potírejte zašpiněný povrch. Při silnějším znečištění se svěřte do rukou odborníka.

Stejně jako vlna i plst může při opakovaném otěru o hrubší materiál žmolkovat. Nebojte se toho, vše lze ostranit za pomocí odžmolkovače.

Useň - převážně hovězina v rozsahu od lícové usně s voskovou úpravou líce, kdy zůstává původní povrch kůže bez zakrytí škrábanců a jizev, které si původní majitel za života způsobil až po štípenkové usně s polyuretanovou povrchovou úpravou a korigovaným povrchem.

Kontakt


Aktuální výrobky v katalogu

...a další 1 nádherná věc!

Prohlédněte si kompletní katalog výrobků od výrobce COGITO.

© 2010 Kulturní zařízení Valašského Meziříčí